Organizacje Duszpasterskie

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

Wszyscy chętni, którzy chcieliby zaangażować się w parafii jako szafarze Komunii Św., muszą być ludźmi o dobrej opinii moralnej oraz powinni mieć szczególne nabożeństwo do Jezusa Eucharystycznego. Ponadto osoby zainteresowane taką służbą, powinny wziąć udział w kilku przygotowujących sesjach, które nie są tylko przekazem wiedzy, ale mają być okazją do przemyśleń związanych z byciem szafarzem Eucharystii. Od Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii oczekujemy pomocy w czasie Mszy Św. a także w czasie różnych nabożeństw w ciągu roku. Pamiętajmy, że Wasza służba w czasie Mszy Św. jest szczególnym wyróżnieniem. Jeśli chciałbyś zostać Nadzwyczajnym Szafarzem Eucharystii, porozmawiaj z księżmi albo przyjdź do naszego biura parafialnego. Przygotowania i zebrania odbywają się w języku angielskim i w języku polskim.

Lektorzy

Lektorzy z dobrej woli służą nam w czasie Mszy Św., czytając Słowo Boże. Po zakończeniu specjalnego przygotowania, które skupia się nie tylko na sprawach związanych z poprawnym czytaniem, ale także ma pomóc w zrozumieniu posługi lektora, ci właśnie nasi parafianie głoszą Słowo Boże do zgromadzonej wspólnoty, w czasie Mszy Św. oraz podczas różnorakich nabożeństw w ciągu całego roku. Pamiętajmy, że Wasza służba w czasie Mszy Św. jest szczególnym wyróżnieniem. Jeśli chciałbyś zostać lektorem, porozmawiaj z księżmi albo przyjdź do naszego biura parafialnego. Przygotowanie do służby jako lektor odbywa się w języku polskim i angielskim.

Duszpasterstwo Muzyczne

Celem działalności Duszpasterstwa muzycznego (Music Ministry) w parafii jest wzbogacenie liturgii przez pieśni, tak, aby parafianie mogli lepiej się modlić i poznawać Boga. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy! Jedynym wymaganiem jakie stawiamy jest miłość do muzyki.

Oferujemy różnego rodzaju grupy, do których można dołączyć – kantorzy, parafialna diakonia muzyczna „Nadzieja”, chór dzwonków, chór Ave Maria oraz grupa muzyczna Wicherki.

Ministranci

Służba przy ołtarzu w parafii Maryi, Rozwiązującej Węzły ma różne formy. Przy naszej parafii istnieje tzw. Resurrection Servers, w którą zaangażowani są nasi starsi parafianie, zarówno mężczyźni jak i kobiety, którzy posługują przy ołtarzu w ciągu tygodnia podczas Mszy Św. a także w czasie Mszy Św. pogrzebowych. Ponadto przy ołtarzu służą także młodzi ludzie – uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, chłopcy i dziewczęta. Możemy ich zauważyć przede wszystkim w czasie Mszy Św. niedzielnych i świątecznych. Młodzi ministranci spotykają się raz w miesiącu, aby jeszcze lepiej przygotować się do swojej służby.

Otoczenie Kościoła i Jego Wystrój

Wszystkim z pewnością zależy na tym, aby nasze świątynie wyglądały pięknie. Praca nad jej przyozdobieniem jest także szczególnym wyrazem modlitwy, która wyraża się w darach jakimi są kwiaty, które przyozdabiają kościół w środku i na zewnątrz. Możemy szczycić się grupą naszych parafian, którzy myślą, planują i przyozdabiają naszą świątynię w czasie każdego okresu liturgicznego.

Marszałkowie

Nasi Marszałkowie służą swoją pomocą w różnych sprawach podczas niedzielnych nabożeństw. Pomagają w czasie procesji do Komunii, zbierają składkę oraz rozdają biuletyn parafialny. Nasi marszałkowie są życzliwi i ustępliwi w swoim postępowaniu. Ponadto aktywnie uczestniczą we Mszy Św. Zapraszamy wszystkich, już w wieku od lat szkoły średniej, którzy chcą służyć jako marszałkowie. Zebrania marszałków odbywają się kilka razy do roku w języku angielskim i w języku polskim.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

SRB – W każdy pierwszy wtorek miesiąca o 6:30pm w kościele odbywa się Nowenna do Matki Nieustającej Pomocy, po której następuje Błogosławieństwo. Zapraszamy do udziału w miarę możliwości.

STC – W każdą środę po Mszy św. o godz. 19.00 w języku polskim

 

Adoracja eucharystyczna

SRB – środy po Mszy św. o 8:30am do 1:00pm

STC – we wtorki od 12:00pm do 6:30pm

Zapraszamy do modlitwy. Wolontariusze są potrzebni do podjęcia godzinnej adoracji w ciągu dnia, aby Pan Jezus W Najświętszym Sakramencie nie pozostawał sam.

 

Ministrowie pocieszenia

Wolontariusze reprezentujący kościół św. Roberta Bellarmina spotykają się z osobami, które straciły kogoś bliskiego, pomagając im w planowaniu pogrzebu i uczestnicząc w stypie jako grupa wsparcia.

 

Odmawianie różańca

SRB od poniedziałku do soboty o 8 rano.

STC od poniedziałku do soboty o 7:30 rano

 

Stacje Drogi Krzyżowej

Droga Krzyżowa jest w każdy piątek Wielkiego Postu.

Szczegółowy rozkład godzin będzie uaktualniany na bieżąco.